Mercado Central w Walencji

Mercado Central w Walencji proponuje najsmaczniejsze świeże produkty w mieście, fot (cc): Heather on ther Travels

Wyobraźcie sobie taką sytuację: jest końcówka tygodnia, idziecie na targ po warzywa, owoce, przyprawy (niepotrzebne skreślić). Jesteście znudzeni, bo cóż ciekawego może być w kupowaniu ziemniaków? Czekając na Waszą kolejkę przestępujecie z jednej nogi na drugą zganiatając w dłoni spisaną na niewielkim skrawku papieru listę zakupów. Wtem…………………….

Wtem, sprzedawca pieczarek zaczyna śpiewać operowym głosem “Więc pijmy, więc pijmy na chwałę miłości, której piękno unosi (..)”. Śpiewa tak donośnie, że aż niesie się po całej hali targowej. Dopiero po chwili zdajecie sobie sprawę, że w tle – jak nigdy wcześniej – płynie spokojna i przyjemna dla ucha melodia.

Pan od pieczarek przestaje śpiewać, ale dźwięki opery “Traviata” Giuseppe Verdiego nie milkną. Zza stoiska z paprykami wyłania się pani w czarnym fartuszku i kontynuuje śpiew mocnym, wibrującym głosem.

Mercado Central w Walencji

To tutaj, na hali targowej w Walencji można było posłuchać opery na żywo

Na środku hali targowej robi się tłoczno; klienci i sprzedawcy patrzą po sobie z niedowierzaniem. Co się dzieje?!

Taka sytuacja miała miejsce w Walencji, na Targu Głównym w centrum miasta, w listopadzie 2009 r. Sześciu śpiewaków operowych przebranych za sprzedawców i kupców zinterpretowało wśród stoisk z warzywami i owocami kilka fragmentów opery „La Traviata” Giuseppe Verdiego.

W ten nietypowy sposób podjęta została próba przekonania mieszkańców Walencji (choć nie tylko) do odwiedzania opery. Czapki z głów za pomysłowość! Zapraszam do obejrzenia filmiku poniżej, to jedno z kilku amatorkich nagrań, które trafiło do Internetu. Dobrej zabawy!:)

Co Wy na to?