Cuenca

Cuenca i jej wiszące domy. Fot (cc) – pasotraspaso

Wyglądasz przez okno, a tam…ziejąca przepaść. Zupełnie, jak w Rondzie. Tym razem jednak opuszczamy słoneczną Andaluzję i przenosimy się do centrum kraju, do niesamowitej Cuenki. To tam – na wapiennych skałach fantazyjnie wyrzeźbionych przez wodę i wiatry – już w średniowieczu postanowiono wybudować tajemniczo wyglądające i brzmiące budowle – Wiszące Domy.

Skrawek Hiszpanii w prezencie?

Cuenca

Panorama Cuenki

W późniejszych czasach na skałach “zawieszono” kolejne budynki. I choć ich widok z mostu San Pablo robi niesamowite wrażenie, prawdziwymi perełkami Cuenki są trzy wiszące domy pochodzące z piętnastego wieku.
– O rany!!! – spodziewałam się, że widok wiszących domów mnie zaskoczy, ale rzeczywistość przebiła moje wszelkie oczekiwania. Dlaczego? Zobaczcie zdjęcie poniżej.
Cuenca

Cuenca “w prezencie”

Okazało się, że mam wyjatkowe szczęście. Tylko na dwa tygodnie jeden z “wiszących domów” został opakowany niczym prezent. A wszystko w ramach akcji promocyjnej miasta.

Dziewięćset metrów kwadratowych jedwabnego materiału i ponad kilometr czerwonej wstążki – tyle było potrzeba, by stworzyć ten nietypowy prezent.Opakowana w jedwab, czy nie, Cuenka to jedno z najbardziej niesamowitych miast Hiszpanii…