Seleccionar página
Feria de Abril w Sewilli

Kolory Feria de Abril

“Nieczynne – jestem na imprezie”. Widzieliście kiedyś taki napis na drzwiach sklepu? Ja widziałam – w Sewilli. Pan z warzywniaka nie ściągnął go przez cały tydzień, oddając się bite siedem dni tańcom i hulankom Ferii de Abril – największej fieście południowej Hiszpanii. Na wiosnę, życie w Sewilli wywraca się do góry nogami aż dwa razy. W sumie na pół miesiąca. Miasto wielkości Łodzi po prostu przechodzi w inny wymiar, w którym obowiązki służbowe i codzienne zmartwienia spadają na dość odległy plan.

Najpierw są wieloktygodniowe procesje spowite ulotnym aromatem kwitnących pomarańczy i kadzideł. Dwa tygodnie później – kilkaset tysięcy ludzi przenosi się na tydzień na ogromny plac zwany Real Feria, gdzie w specjalnie ustawionych namiotach (caetas) tańczy się sevillanas – ludową odmianę flamenco.
Zostawiam Was już sam na sam z migawkami z Feria de Abril 2011. Tych, którzy chcieliby jeszcze bardziej poczuć klimat tej fiesty, zapraszam do włączenia muzycznego podkładu. Oczywiście są to sevillanas.
Regionalny strój Andaluzji

Regionalny strój Andaluzji

1. A oto i tradycyjne kobiece stroje podczas Ferii de Abril. Zakładają je dziewczynki i kobiety niezależnie od wieku. Najmłodsza jaką widziałam w traje de flamenca, miała około miesiąca. Najstarsza była grubo po osiemdziesiątce.

Konie na Feria de Abril

Konie na Feria de Abril

 2. Podczas Ferii de Abril nawet końskie ogony muszą być eleganckie…

Suknie flamenco

Rewia mody w stylu flamenco

3. Takie sukienki kosztują od 500 PLN do nawet 20.000 PLN…

Wejście na Feria de Abril

Portada, czyli Brama Główna

4. Impreza zaczyna się podświetleniem gigantycznej bramy. Buduje się ją z okazji Ferii i demontuje zaraz po jej zakończeniu.

Uliczki Ferii de Abril

Uliczki Ferii de Abril

5. Plac, na którym odbywa się Feria jest tak olbrzymi, że dzieli się go na ulice. Na planie miasta ich nie znajdziecie, te ulice istnieją tylko przez siedem dni w roku! Nazwy ulic nawiązują do słynnych toreadorów.

Feria de Abril

Feria de Abril: kolorowo i radośnie!

6. Ten, kto pojawi się na Ferii w dżinsach i T-shircie,  może poczuć się trochę nieswojo. Większość osób przychodzi ubrana w tradycyjne, andaluzyjskie stroje.

Feria de Abril w Sewilli

Parada bryczek na Feria de Abril

7. Między 12:00, a 20:00 na Ferii odbywają się parady powozów konnych. Świetny sposób na pochwalenie się najnowszą kreacją.

Feria de Abril

Kobiety posiadają nawet kilkanaście takich sukienek

8. Inny sposób poruszania się po Ferii (i chwalenia się sukienką/ narzeczonym).

Feria de Abril

Typowy widok podczas Feria de Abril

9. Plotki w wersji “na wierzchowcu”. Niektórzy tak siedzą, rozmawiają i jedzą przez bardzo długie chwile.

Feria de Abril

Kobiety wpinają często w głowę goździki

10. Kobiety we włosach muszą mieć kwiaty i nieważne, czy za uchem, czy na czubku głowy. Może być  prawdziwy goździk lub materiałowa różyczka.

Feria de Abril

Dekoracje Feria de Abril

11. Nad głowami wiszą kolorowe lampiony. Szkoda tylko, że zazwyczaj krótko przed Ferią pada deszcz i ostatecznie zostają same żarówki.

Feria de Abril

Sin comentario!

 11. Zdjęcie z dedykacją dla wszystkich Czytelniczek. Pozostawiam bez komentarza

Feria de Abril

Zabawa trwa

 12. A tak już wygląda typowa impreza w jednym z “namiotów”. Jedni siedzą, drudzy jedzą, trzeci tańczą…